Підготовка до НМТ з біологіїПродовжуємо готуватися до НМТ!

Сьогодні поговоримо про тестування з біології. До нього нам допоможе підготуватися старший вчитель вищої категорії ліцею №5 Галина Ташкевич.

Біологія є вибірковим предметом, а зміст завдань відповідатиме чинній програмі ЗНО (https://testportal.gov.ua/progbio/). Усього в блоці НМТ з біології буде 30 завдань, з-поміж яких:
• 24 завдання з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів
• чотири завдання на встановлення відповідності (встановити по чотири ,,логічні пари”)
• два завдання з вибором трьох відповідей із трьох груп запропонованих варіантів.

☝️Завдання охоплюватимуть п’ять розділів, вивчення яких передбачено в шкільному курсі біології:
«Вступ. Хімічний склад, структура і функціонування клітин. Реалізація спадкової інформації», «Закономірності спадковості і мінливості», «Біорізноманіття», «Організм людини як біологічна система», «Основи екології і еволюційного вчення».

За виконання завдань блоку НМТ з біології можна отримати від 0 до 46 балів.

НМТ з біології. Як підготуватися та на що звернути увагу?

📝 Чітко визначте теми, які вам необхідно опрацювати. Розбийте матеріал на частини і опрацьовуйте їх поступово. Пройдені теми можна буде позначити як виконані і таким чином візуально ви будете бачити прогрес. Розпочинайте повторення або вивчення з більш легких тем і переходьте до складніших.

🧐 Обов’язково визначте свій рівень знань
Так ви зрозумієте реальну ситуацію, дізнаєтесь про прогалини у знаннях і швидше зможете їх заповнити. Для визначення рівня знань можна пройти ЗНО минулих років.

🧠 Вивчіть основні терміни та поняття, які містить кожен розділ біології
Для цього використовуйте словники в кінці шкільних підручників з біології. Записуйте їх, повторюйте після кожного заняття, просіть перевірити ваші знання термінів і понять батьків або друзів.

👩🏼‍💻 Розв’язуйте задачі
Обов’язково потренуйтесь у розв’язуванні задач і вправ з молекулярної біології, генетики та екології. Для цього повторіть основні правила і закономірності.

👀 Продовжуйте ретельно працювати над шкільною програмою з біології, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. Додаткові заняття, індивідуальні консультації з предмету теж стануть корисними для складання НМТ з біологіїї.

📚Використовуйте перевірені посібники, шкільні підручники для підготовки. Читайте їх вдумливо та робіть конспект. Тести ЗНО-онлайн з біології за минулі роки є на сайті zno.osvita.ua (https://zno.osvita.ua/biology/). Можна також тренуватися на сайтах naurok.com.ua (http://naurok.com.ua/). Тести проходьте з таймером, щоб навчитися розраховувати свій час.

Корисні ресурси для підготовки до НМТ

• Онлайн-курс «Автостопом по біології» (https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-Osvitoria+BIO+1/about). Він допоможе підготуватися до ЗНО, а також доведе, що наука – це дійсно цікаво та навіть весело!
• YouTube-канал iLearn UA
(https://www.youtube.com/c/iLearnUA?app=desktop)• сайт “Всеукраїнської школи онлайн” (https://lms.e-school.net.ua/) (ВШО): тут зібрано всі уроки за шкільною програмою, з конспектом, завданнями й тестами наприкінці.

І наостанок
🔍 Звертайте увагу на найчастіші помилки
Більшість помилок трапляється через неуважність учня, поспіх, вибір нібито знайомої відповіді. Часто учні не до кінця дочитують запитання або ж, через стрес, не помічають, наприклад, частку “не” у запитанні.
Спробуйте прочитати запитання та надати на нього відповідь, і лише після цього читати варіанти, які вам пропонує тест.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *