Підготовка до НМТ з математикиДрузі, сьогодні поговоримо про підготовку до НМТ з математики в межах проєкту #Все_про_НМТ (https://t.me/osvitaZt/1202).

У цьому нам допоможе вчитель-методист вищої категорії ліцею №24 Оксана Агафонова.

Блок з математики містить 22 завдання:
15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 5 варіантів (максимально 15 балів)
3 завдання на встановлення відповідності (максимально 9 балів)
4 завдання з короткою відповіддю (максимально 8 балів)

👀 Не хвилюйтеся, здебільшого завдання, що будуть міститись у блоці НМТ з математики відповідають програмі рівня стандарту, тому будуть посильними для всіх учнів. Програма охоплює теми “числа і вирази”, “рівняння, нерівності і їх системи”, “функції”, “елементи комбінаторики, початки теорії ймовірностей та елементи математичної статистики”, “планіметрія”, “стереометрія”.

З чого розпочати підготовку до НМТ з математики? 👇

👉 Структуруйте свій план
Це важка щоденна робота над собою, однак її результат – якісна підготовка і вдале написання тесту. Сформулюйте основну задачу та розбийте її на невеликі частини.
Розпочніть з повторення або з вивчення легшої теми і переходьте до більш складної. Це дозволить не зневіритися у власних силах.

😎 Вивчіть всі головні формули та аксіоми
Виділяйте на це трохи часу у кінці заняття, вчіть, використовуйте та щоразу повторюйте. І намагайтеся не підглядати. Такі вправи натренують ваш мозок і ви без паніки складете тест 😉 А ще можете просити у батьків чи друзів перевірити ваше знання формул.

📃 Але не забувайте про довідкові матеріали (https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2022/04/ZNO_Math_dovidkovy-materialy.pdf)
Обов’язково ознайомтеся з ними попередньо, це допоможе зрозуміти, якими формулами ви зможете користувались на НМТ, а які краще запам’ятати під час підготовки (Дивитися пункт 2).

💡 Працюйте з теорією
Системна робота над вивченням математики за шкільною програмою допоможе якісно підготуватись до НМТ. Відвідування факультативів, додаткових занять та індивідуальних консультацій з предмету теж не стануть на заваді.

📚 Готуйтеся з перевіреними підручниками
Радимо «Повний курс математики в тестах» та «Повний курс. Енциклопедія тестових завдань. Теоретичні відомості. Тематичні та підсумкові тести» (автор Юрій Захарійченко).

💻 Виконуйте онлайн-тести з математики. Багато тестів.
На сайті «Освіта.UA» в розділі «ЗНО-онлайн» (https://zno.osvita.ua/mathematics/tema.html) тести дуже зручно згруповані за темами, що дозволяє спочатку повторити всі окремі розділи як з алгебри, так і з геометрії, а вже потім приступати до розв’язання тестів за весь курс математики 5-11 класу.
Тренуйтеся у розв’язуванні завдань (https://zno.osvita.ua/multitest/tema.html), створених за зразком НМТ 2022 року з математики.
Також тренуватися можна на сайтах Online test (https://onlinetestpad.com/ua/test/214809-zno-matematikapidgotovka), «На урок» (https://naurok.com.ua/) та «Всеосвіта», де пропонуються тести з математики, створені вчителями України за зразком НМТ з математики.

⏱ Рахуйте час
Найголовніша проблема ЗНО/НМТ – невміння правильно розподілити час на виконання вправ різного ступеня складності. Тож усі тести проходьте з таймером.

👨🏻‍💻 Повертайтеся до тих завдань, які розв’язали неправильно
Це додасть вам впевненості. Адже ми ніколи не знаємо, яке завдання отримаємо на тестуванні.

👥 Працюйте спільно
Скористайтесь допомогою однокласників та друзів, а також надавайте консультації з розв’язання тих завдань, в правильності яких упевнені. Відсоток засвоєння матеріалу – найвищий, коли ви пояснюєте його іншим.

📲 YouTube не лише для розваг
Радимо канал «Математичка» (https://www.youtube.com/channel/UCm8BEX_XleTxLwAGJjNEowg) . У відео розбираються завдання з усіх тем, які виносяться на ЗНО з математики, пропонується розбір завдань минулих років та завдання НМТ з математики 2022року.
Можна використовувати матеріли Всеукраїнської школи онлайн

(https://lms.e-school.net.ua/)✔️ Вчіться на чужих помилках
Поцікавтесь офіційними звітами (https://testportal.gov.ua/ofzvit/) про проведення ЗНО/НМТ у попередні роки (у звіті за 2022 рік від стор.90), наведені статистичні відомості покажуть вам, у яких завданнях з математики учні України найчастіше допускають помилки. Повторіть необхідні формули, зверніть увагу на особливі деталі з певної теми і уникайте помилок.

Успіхів у складанні тесту з математики!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *