Посібники «Я досліджую світ професій»

Профорієнтаційна робота є важливим аспектом  освіти та відіграє важливу роль у розвитку учнів та їхнього успішного майбутнього.

Перш за все, профорієнтація допомагає учням визначити свої інтереси та навички, сприяє кращому розумінню себе. Це стає основою для вибору правильного професійного напрямку, що враховує їхні індивідуальні особливості.

Водночас цей процес є важливим для адаптації учнів до вимог сучасного ринку праці. Заздалегідь розуміючи свої потенційні можливості та вибравши відповідний освітній та кар’єрний шлях, вони можуть краще інтегруватися в суспільство та досягати професійного успіху.

Пропонуємо вам посібники «Я досліджую світ професій», які розроблені за підтримки Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії у межах програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Завданням програми є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізації інфраструктури.

Посібники створено для того, аби допомогти доповнити навчання                                   у початковій та першому циклі базової школи вивченням світу професій                            і професійної діяльності людей.

Під час першого циклу базової середньої освіти профорієнтаційні елементи також можуть наскрізно бути присутніми в різних предметах. Також посібник можна використовувати для будь-яких профорієнтаційних заходів,    які проводять у закладі освіти – уроків, днів чи тижнів професій, конкурсів, групових та індивідуальних проєктів, соціальних проєктів у громаді, обговорень, дискусій, дебатів тощо.

Посібники мають теми: «Досліджуємо воду та водний світ», «Цифрові та «айтішні» професії», «Космічні професії», «Професії, що оберігають та рятують», «Будівельні професії», «Кухарська справа», «Працюємо з природою», «Мандрівні професії», «Інженерні професії», «Доглядаємо за тваринами».

Матеріали розміщені у форматі pdf. Завантажити їх можна за посиланням https://kariera.in.ua/uk/courses/?tags=371